Rozwój mediów w XXI wieku

Rozwój mediów w XXI wieku

Rozwój mediów w XXI wieku jest gorącym tematem od dłuższego czasu. Ważne jest, aby zrozumieć, jak media się zmieniają, dlaczego się zmieniają i jak rozwijać nowe sposoby dostępu ludzi do treści medialnych. Zbadajmy przeszłość i teraźniejszość tej branży i zobaczmy, dokąd zmierzamy w przyszłości.

 

Zawsze istniała potrzeba dzielenia się informacjami od jednej osoby do drugiej. Od początku komunikacji, ludzie rozmawiali twarzą w twarz lub wysyłali ręcznie pisane listy. Ostatecznie, w miarę jak kultury stawały się coraz większe, rosło zapotrzebowanie na lepsze narzędzia komunikacji. Wynalezienie prasy drukarskiej było prawdopodobnie jedną z najbardziej znaczących zmian w historii mediów. Prasa drukarska pozwoliła na przekazywanie nie tylko słów; obrazy mogły być teraz drukowane na papierze i udostępniane. Prasa doprowadziła do wielu rewolucji w wielu społeczeństwach na całym świecie, ponieważ umożliwiła szybkie i łatwe rozprzestrzenianie się idei wśród dużych populacji.

 

Wynalezienie mikrofonów i aparatów fotograficznych doprowadziło do powstania większej liczby sposobów komunikacji za pomocą dźwięku i obrazu. Ludzie mogli teraz nagrywać to, co mówili, dzięki czemu ich pomysły mogły być słyszane przez duże grupy odbiorców w późniejszym czasie. Ponadto, technologie te pozwoliły na większą ilość relacji na żywo z wydarzeń na całym świecie. Więcej na: medialis.pl.