PROJEKTOWANIE BIM

PROJEKTOWANIE BIM

Projektowanie oparte o BIM z każdym sezonem zyskuje na coraz większym znaczeniu. Nie znajdziemy już zbyt wielu osób w branży, które nie znałyby zasad funkcjonowania tego innowacyjnego podejścia. To zintegrowane podejście doskonale sprawdza się na wszystkich etapach projektu. Już od momentu pozyskiwania inwestora, wykonawca zyskuje idealne narzędzie do pokazania pełnego potencjału projektu. Zmniejsza to ryzyko rozminięcia się w wizjach pomiędzy klientami, inwestorem i wykonawcami. Proces dokonywania obliczeń, kalkulacji czy wreszcie dokumentacja – wszystko to zebrane jest w jedno miejsce.

Do tej pory cały zespół wykwalifikowanych specjalistów tworzył swoje części projektu w zaawansowanych programach, a obszerna dokumentacja oraz rysunki 2D zajmowały znaczne powierzchnie, na które często trzeba było wynajmować dodatkowe pomieszczenia magazynowe. Projektowanie BIM umożliwia dostęp do wszystkich dokumentów i plików w jednym miejscu, dla wszystkich zainteresowanych.

Projektowanie konstrukcji stalowych czy projektowanie i analiza konstrukcji budowlanych to elementy, które można wykonać znacznie szybciej dzięki programom do projektowania BIM.

Parametryczne rysunki BIM, które powstają w programach takich jak ProtaBIM mogą być zapisywane i udostępniane innym uczestnikom projektu. Co najważniejsze wszystkie zmiany są na bieżąco synchronizowane z działaniami min. architektów, co pozwala uniknąć nieporozumień i niejasności. Dzięki możliwości współpracy z najbardziej aktualnymi wersjami programu REVIT zarówno zarządzanie jak i uczestniczenie w projekcie przebiega dużo sprawniej.