PROGRAM BIM DLA ARCHITEKTA

PROGRAM BIM DLA ARCHITEKTA

Projektowanie architektury wnętrz, otoczenia oraz różnorodnych obiektów jest istotą rozmaitych dyscyplin. Działalność twórcza wymaga nietuzinkowych pomysłów, kreatywności oraz wyspecjalizowanej wiedzy. Program BIM dla architekta jest propozycją dla projektantów, którzy szukają skutecznych rozwiązań do tworzenia planów zarówno wnętrz, jak i obiektów architektonicznych. Ważne jest aby program do robienia projektów łączył w sobie zaawansowanie z prostotą.

Po technologię BIM sięgają prestiżowi specjaliści ze środowiska projektowego różnych branż. Inżynierowie oraz projektanci wnętrz mogą w równym stopniu odnaleźć się w jednym oprogramowaniu. Do niedawna nie byłoby to możliwe, współcześnie jednak istnieją narzędzia dostosowane do profilu eksperta praktycznie z każdej branży.

Projektowanie architektury w BIM polega na sporządzaniu rysunków oraz komponentów w formacie 3D, które są podstawowym źródłem danych dla specjalistów. Podczas tworzenia projektu dużą pomocą jest udostępniona biblioteka modeli 3D, która umożliwia sprawnie zaprojektować obiekty 3D, ale także pozwala dysponować gotowymi elementami zaimplementowanymi w oprogramowaniu.

Innowacyjny program BIM dla architekta a biblioteka modeli 3D

Chętnie wybieranym narzędziem przez użytkowników jest ARCHLine.XP. Jego popularność zawdzięczana jest nieszablonowym funkcjom. Jedną z nich jest szybki import zewnętrznych modeli lub ich edycja – wybór zależy od indywidualnych preferencji projektanta. Bogata biblioteka modeli 3D zaspokoi potrzeby i wymagania pojawiające się podczas codziennej pracy.

Podstawą projektu jest przełożenie niestandardowych pomysłów na skuteczne rozwiązania. Wyjście poza schematy nie jest łatwym zadaniem. Umysł pracujący na najwyższych obrotach potrzebuje wsparcia ze strony sprawdzonych narzędzi. Program BIM dla architekta to możliwość nieprzerwanego dostępu do informacji o postępach w pracy oraz jej szybka modyfikacja, dzięki czemu użytkownik może udoskonalić każdą część projektu na dowolnym etapie procesu tworzenia.