Porządki w domowym ogródku

Porządki w domowym ogródku

Ogród zawsze był czymś, co mnie pasjonowało i czym uwielbiam się zajmować. W rezultacie stał się on dla mnie czymś w rodzaju obsesji, ponieważ staram się uczynić go najbardziej bujną i piękną zieloną przestrzenią w naszej okolicy. Zaczęło to jednak pochłaniać coraz więcej mojego życia i ostatnio zdałam sobie sprawę, że zaniedbałam wiele innych obszarów domu na rzecz utrzymania ogrodu w dobrym stanie. W tym roku zamierzam poświęcić więcej czasu innym częściom domu.

 

Na początek chcę usunąć cały bałagan, który gromadził się przez lata zarówno na przednim, jak i tylnym podwórku. Są tam pudła wypełnione starymi zabawkami i ubraniami, które nie były dotykane od czasu, gdy moje dzieci były małe; są torby pełne martwych liści i chwastów z zeszłej jesieni; i jest nawet kilka narzędzi, które były zepsute przez tak długi czas, że jakby zgubiły się w drodze z magazynu do naprawy.

 

Chcę też pozbyć się wszelkich roślin i krzewów, które umarły lub zarosły w ciągu roku. Mamy pojemnik na kompost, ale jest już pełny – będę musiała go opróżnić, zanim przyniosę jakiś nowy materiał roślinny. Więcej na: uporzadkowane.pl.