podkaszarka spalinowa

podkaszarka spalinowa

Kosa spalinowa to narzędzie, jakie wyróżnia się łatwością manewrowania oraz szansą trafienia w miejsca, w jakich normalna kosiarka sobie nie poradzi np. pod żywopłotem, pomiędzy rabatami, krzewami lub przy chodniku. Te popularne narzędzia składają się z napędu, wysięgnika i mechanizmu tnącego, natomiast wspierane są dzięki mieszance oleju napędowego i benzyny. Pamiętaj, aby przed zakupem określonego rodzaju kosy zobaczyć, jakie ma ona parametry. To one będą odpowiadały za późniejszy komfort twojej pracy.

Podkaszarka jest tak skonstruowana, iż manewrowanie nią jest wygodne, natomiast kolejne bruzdy lub rolki umożliwiają dostęp do małych powierzchni. Podkaszarka zaopatrzona jest w napęd o mocy do 1,1 KM oraz może być elektryczna (przewodowa), spalinowa czy akumulatorowa. Jej podstawowym składnikiem jest nylonowa żyłka stanowiąca składnik przecinający, dołączona do głowicy. Z kolei kosa spalinowa dedykowana jest do cięcia wielkich połaci trawy na ciężko dostępnym dla kosiarek obszarze. Kosa służy do koszenia na powierzchniach o wielkiej przestrzeni.

Za doskonale przystrzyżonym i zadbanym trawnikiem, kryje się przede wszystkim estetyczna oraz długa pielęgnacja. Można ją sobie natomiast trochę uprościć, zaopatrując się w dobry sprzęt. Dla właścicieli wielkich ogrodów i wymagającej zieleni bardzo przydatna będzie podkaszarka spalinowa. Podkaszarka spalinowa dobrze sprawdzi się jako opcja dla standardowych kosiarek. Jej małe rozmiary głowicy i powierzchnia tnąca, pozwala w prosty sposób trafić do trudnodostępnych miejsc np. pod płotem lub na nierównym obszarze.