Oświetlenie w loftowym stylu

Oświetlenie w loftowym stylu

Styl loftowy jest bardzo popularnym trendem w wystroju wnętrz, który pozwala na połączenie dużych przestrzeni, minimalistycznego wykończenia i naturalnych dodatków. Czerpie też nieco ze stylu industrialnego. Jaki dokładnie jest i jakie światło będzie w nim idealne?

 

Najważniejsze cechy stylu loftowego

Bez wątpienia najważniejszą cechą stylu loftowego jest duża ilość przestrzeni, dlatego w miarę możliwości ogranicza się w nim ilość ścianek działowych oraz innych wyraźnych podziałów pomieszczeń. Ważny jest także dopływ światła, najlepiej przez wysokie, panoramiczne okna, nieograniczone żadnymi zasłonami.

Styl loftowy kocha surowy wystrój, dlatego ni może zabraknąć w nim ceglanych ścian, gładkich tynków i minimalistycznych mebli, pełniących wielorakie funkcje. Królują w nim takie materiały jak drewno, metal i szkło, a liczba dodatków jest ograniczona do minimum. Im bardziej surowo, tym lepiej.

 

Oświetlenie w stylu loftowym bez klosza

Ze względu na to, że światło odgrywa ogromną rolę w stylu loftowym, nie może zabraknąć w nim także klimatycznych lamp, które wieczorem rozświetlą pomieszczenia. Powinny być tu duże żyrandole i kinkiety, najlepiej w jak najbardziej surowym stylu. W związku z tym warto sięgnąć po lampy bez klosza, zawierające żarówki Edisona, które nie tylko dodadzą blasku, ale też wyjątkowego charakteru wnętrzom.

 

Proste klosze także się sprawdzą

Stylowe lampy loftowe, takie jak na stronie https://loftlight.pl/, mogą także zostać ozdobione kloszem. Wybierając je najlepiej kieruj się zasadą jak największej prostoty – osłona powinna mieć jednolitą barwę i być wykonana z naturalnego materiału. Idealnie sprawdzi się między innymi kolekcja z brązu i stali.