OPROGRAMOWANIE DO ANALIZY OBCIĄŻEŃ KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH

OPROGRAMOWANIE DO ANALIZY OBCIĄŻEŃ KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH

SCIA to oprogramowanie do analizy obciążeń konstrukcji budowlanych, które umożliwia także obliczanie konstrukcji żelbetowych. Jest to narzędzie o wielu właściwościach, pozwala na sprawne modelowanie, szybką analizę, precyzyjne projektowanie oraz szczegółowe wyniki. Znalezienie wszystkich tych funkcji w jednym, intuicyjnym oprogramowaniu to naprawdę ogromne udogodnie.

Dzięki takiej wszechstronności można zintegrować proces projektowania w jednym narzędziu, aby zmniejszyć koszty, zoptymalizować współpracę w zespole projektowym oraz dostarczyć klientom profesjonalną i kompletną dokumentację techniczną. Nie każdy program do obliczeń stali jest tak uniwersalny.

Wspomniane oprogramowanie do analizy obciążeń konstrukcji budowlanych wykorzystywane jest praktycznie na całym świecie. Zostało użyte podczas tworzenia Wieży TBR w Brukseli, Mostu nad Rzeką Ren, czy Stadionu piłkarskiego na Słowacji (Dunajec Streda). Obliczanie konstrukcji żelbetowych oraz analizy są kluczowe podczas projektowania tego typu obiektów.

Nie jest to oczywiście jedyny program do obliczeń stali na rynku, ale na pewno jest jednym z godnych uwagi – świadczy tym m.in. 8000 sprzedanych licencji do 5000 klientów. System przetłumaczony jest na osiem języków i spełnia normy budowlane dla szesnastu krajów. SCIA znajduje się w pierwszej trójce światowych firm na swoim specyficznym rynku.

Czy to wszystko wpływa na obliczanie konstrukcji żelbetowych? Bezpośrednio nie, ale pośrednio udowadnia, że narzędzie jest godne zaufania, a przynajmniej warte uwagi. Ciężko o naprawdę dobry i szybki program do obliczeń stali, który posiada tak szeroką funkcjonalność.

Dotychczasowi użytkownicy podkreślają, że wykorzystują program zarówno w dużych, jak i mniejszych projektach. Narzędzie pozwala zintegrować zaawansowaną analizę nieliniową i projektowanie wielomateriałowe w jednym modelu konstrukcyjnym, co stanowi ogromną wartość i ułatwienie w pracy.