Najnowsze technologie w zegarkach

Najnowsze technologie w zegarkach

Większość z nas ma zegarek. Niektórzy z nas mogą nawet lubić zegarki, albo czerpać przyjemność z ich kolekcjonowania. Ale nie kochamy zegarków tak bardzo jak ludzie z branży zegarkowej, którzy tworzą wszelkiego rodzaju nowe i niezwykłe czasomierze.

Chociaż niektórzy oldskulowi zegarmistrzowie nadal tworzą mechaniczne czasomierze, które polegają na sprężynach, przekładniach i innych skomplikowanych ruchomych częściach, aby utrzymać czas, stają się one coraz rzadsze. Nowoczesna technologia zmienia grę, ze smartwatchami już dostępnymi – i wieloma innymi innowacyjnymi produktami na horyzoncie. Oto niektóre z najciekawszych innowacji w zegarmistrzostwie w tej chwili:

Elastyczne wyświetlacze

Ta technologia istnieje już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno elastyczne wyświetlacze trafiły do produktów konsumenckich – a co jest lepszym miejscem niż zegarek? Elastyczny wyświetlacz w tym modelu firmy Samsung wygląda prawie jak papier i został zaprojektowany tak, aby ściśle przylegać do nadgarstka. Jest wystarczająco cienki, aby być wygodne i wystarczająco cienkie, aby przejść niezauważone pod ubraniem – więc może to być idealny sposób, aby nadążyć za powiadomieniami bez telefonu w ręku przez cały dzień.

Crowdfunding

W dzisiejszych czasach na Kickstarterze można znaleźć prawie wszystko – nawet zegarki! Ci twórcy projektów korzystają z serwisów crowdfundingowych, takich jak Kickstarter.