Kultura organizacyjna firmy

Kultura organizacyjna firmy

Pracując w większym zespole zawsze staramy się być względem siebie kulturalni. Lepiej pracuje się w takim miejscu, gdzie każdy wzajemnie siebie szanuje, a nie na odwrót. Kultura organizacyjna firmy to podstawa – niezależnie od tego, czy praca odbywa się w warunkach stacjonarnych, czy też online. Każdy pracodawca powinien zadbać o ułożenie odpowiednich stosunków pomiędzy swoimi pracownikami. Pomoże w tym wspólna integracja, która możliwa jest na różne sposoby także w przypadku pracy online. Dla pracowników można wymyślić zabawy integracyjne online.

Jakie zabawy integracyjne online można zaproponować swoim podwładnym? Grę pt.”Poszukiwanie skarbów”. Nie tylko dzięki temu można zapewnić sobie dużo uśmiechu, ale można również nieco trochę rozruszać swoje mięśnie – co jest szczególnie ważne, jeżeli chodzi o ciągłe siedzenie przy komputerze. Pracownicy mają ok. 30 sekund na to, aby w swoim domu znaleźć wyznaczoną rzecz. Jaka to ma być rzecz? Warto nieco uogólniać, jak np. przynieś coś żółtego, zielonego, przynieś garnek, itd. Zawsze należy bazować na takich rzeczach, które każdy (lub zdecydowana większość) ma w swoich domach.

Donut to jedna z najnowszych propozycji, ciesząca się coraz większą popularnością. Aby móc pobawić się w coś takiego potrzebny jest Slack, ponieważ Donut jest jego rozszerzeniem. To dzięki niemu będzie można pozwolić sobie na pogawędki z innymi pracownikami. Co więcej, jest to bardzo potrzebne, dzięki czemu będzie można ze spokojem wzajemnie się poznać. Team building będzie jeszcze lepiej wtedy dopracowany. Donut dopasowuje do siebie poszczególne osoby, które mają szansę na to, aby porozmawiać na tematy niekoniecznie związane z pracą. Wręcz jest to niewskazane. Lepiej porozmawiać o innych rzeczach, aby móc popracować nad rozluźnieniem atmosfery w zespole.