Krzem w płynie – jak działa ten suplement?

Krzem w płynie – jak działa ten suplement?

Krzem jest ważnym składnikiem naszego organizmu, który pomaga w wielu funkcjach, od trawienia pokarmu po utrzymywanie silnych kości. Suplementy takie jak krzem w płynie mogą pomóc zwalczyć infekcje i poprawić funkcjonowanie układu nerwowego.

Suplementy w płynie krzemowe są wytwarzane z dwutlenku krzemu. Często znajduje się w suplementach zdrowotnych i produktach przeciwstarzeniowych. Nie jest to nowy produkt, ale ostatnio coraz więcej uwagi poświęca się jego możliwym korzyściom dla ludzkiego zdrowia i długowieczności.

Suplementy krzemu w płynie dostarczają krzemu, który jest wchłaniany przez krwioobieg. Ma to korzystny wpływ na tkankę łączną i pomaga w utrzymaniu zdrowia kości oraz ma korzystny wpływ na układ nerwowy.

Ciekły krzem to substancja, która ma zdolność zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny oraz zmniejszenia porowatości wewnętrznej wyściółki naczyń.

Płynny krzem umożliwia odbudowę naczyń krwionośnych, co może pomóc w gojeniu się ran, pęknięć, a nawet blizn. Pomaga również w poprawie funkcji, takich jak trawienie i metabolizm.

Krzem w płynie może być również stosowany jako środek naprawczy do uszkodzonych tkanek, takich jak te występujące w przewlekłych ranach lub oparzeniach, które stały się przewlekłe z powodu powikłań gojenia się ran.

Płynny krzem jest w stanie kontrolować przepływ wody i składników odżywczych do i z komórek, poprawiając jednocześnie przepływ krwi. Jego stosowanie może skutkować mniejszą liczbą udarów i zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera.