Klimatyzacja w aucie działa słabo

Klimatyzacja w aucie działa słabo

 Klimatyzacja w Twoim samochodzie może być ratunkiem w gorące dni. Ale może być również frustrująca, gdy nie działa prawidłowo.

 

Oto kilka rzeczy, które można wypróbować, jeśli klimatyzacja nie działa:

 

Sprawdź, czy regulator temperatury jest ustawiony w pozycji “cool” i czy regulator wentylatora jest obrócony do końca.

 

Upewnij się, że nic nie blokuje otworów wentylacyjnych lub węży.

 

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość freonu w systemie, co można sprawdzić w sklepie z częściami samochodowymi za 10 do 20 dolarów. Dobrze jest to robić co trzy lata, nawet jeśli nic nie jest nie tak. Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić to samemu, zabierz go do sklepu i niech zrobią to za Ciebie.

 

Układ klimatyzacji wymaga sprawdzenia pod kątem wycieków, które mogą spowodować utratę wydajności i ostatecznie całkowite zaprzestanie pracy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek wycieki, skontaktuj się z profesjonalnym mechanikiem, aby naprawić je ASAP.

 

Jeśli nie ma żadnych wycieków, ale klimatyzacja nadal nie działa, może to być spowodowane koniecznością wyczyszczenia lub wymiany filtra (w zależności od jego konstrukcji). Poprawi to przepływ powietrza przez system i zmniejszy wzrost ciśnienia wewnątrz kabiny.

 

Innym powodem, dla którego Twoja klimatyzacja może nie działać prawidłowo jest zatkany rdzeń parownika (część jednostki AC odpowiedzialna za chłodzenie kabiny). W takim przypadku konieczne będzie jego profesjonalne wyczyszczenie lub wymiana.