Kiedy warto kupić bagażnik na dach?

Kiedy warto kupić bagażnik na dach?

Podróże to dobry sposób na to, żeby się zrelaksować oraz spędzić czas w wybranym wcześniej miejscu. Przygotowując się do takiego wypadu, warto zastanowić się już wcześniej, co będzie najbardziej potrzebne. Każdy, kto lubi długą jazdę na rowerze, z pewnością będzie chciał zabrać go na wakacje. W jaki sposób go zabezpieczyć i przewieźć tak, by było najwygodniej?

Bagażnik na dach – dobra alternatywa dla bagażnika w samochodzie

Zwykły schowek w aucie nie jest najlepszym wyborem na przechowanie roweru z prostego powodu. Na dłuższy wyjazd zabiera się wiele potrzebnych rzeczy, które chowa się albo na siedzeniach (kiedy są wolne), albo w bagażniku. Dlatego też rower może się po prostu tam nie zmieścić. Czy trzeba z niego zrezygnować i zostawić go w domu? Oczywiście, że nie. Wtedy lepiej wybrać bagażnik, który zostanie zamontowany na dachu – może to być wersja z belkami mocującymi lub hakami, albo box dachowy. Druga opcja jest idealna dla tych, którzy zamiast roweru pragną zabrać do samochodu więcej niezbędnych przedmiotów. Koszt tego przydatnego elementu wynosi około 500 zł, ale w zależności od marki może się trochę różnić.

Warto wspomnieć o tym, że zanim zainwestuje się w bagażnik na dach, należy dowiedzieć się, jak duży ciężar maksymalny wytrzyma. Jest to niezwykle ważne, by zapewnić bezpieczeństwo przewożenia. Sposób montażu też odgrywa istotną rolę, zwłaszcza kiedy kupuje się bagażnik “na już”. Ostatnią rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę, są certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające najwyższą jakość wykonania.