Jakie meble się nie kurzą?

Jakie meble się nie kurzą?

Rzeczy, których dotykamy w naszym codziennym życiu mają tendencję do dość szybkiego brudzenia się. Nie jest to nic złego – zawsze możemy je wyczyścić – ale z pewnością sprawia, że w naszym otoczeniu panuje bałagan.

 

Uważaj na to, na czym kładziesz swoje ręce, bo – zgadnij co? – to się pobrudzi! Możesz zrobić wszystko, aby Twój dom był wolny od kurzu, ale są pewne powierzchnie, które po prostu zabrudzą się dużo szybciej niż inne. Oto kilka z najgorszych przestępców:

 

Kobaltowy niebieski to kolor przyciągający wzrok, ale jest też jednym z najmniej praktycznych. Jest powód, dla którego nie mamy żadnych kobaltowo-niebieskich mebli w naszym salonie: naprawdę szybko się brudzą. Niebieski kobalt to rodzaj pigmentu zwanego ftalocyjaniną, o którym wiadomo, że wytwarza toksyczny pył, gdy zużywa się z mebli. Nawet jeśli nie używasz kobaltowych niebieskich mebli, inne rzeczy, które dostają kurzu w ten sam sposób, obejmują żółty i zielony (zwłaszcza limonkowy). Wysokochromowe kolory mają niskie wartości nieprzezroczystości w swoich pigmentach, więc są pełne małych otworów, które przepuszczają kurz. Jeśli szukasz mebla, który nie będzie przyciągał kurzu, musisz się rozejrzeć po sklepach specjalistycznych.

Więcej na: roomstour.pl