Jaki wybrać makijaż podczas upalnych dni?

Jaki wybrać makijaż podczas upalnych dni?

Makijaż latem jest nie mniej przyjemny niż o każdej innej porze roku, ale istnieją pewne subtelne różnice, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze produktów do twarzy i skóry.

Pierwszą rzeczą, z której należy sobie zadać, jest to, czy w ogóle chcesz nosić makijaż. To zależy wyłącznie od Ciebie. Istnieje wiele powodów, dla których możesz nie cieszyć się z noszenia makijażu w gorących miesiącach:

-Pocisz się szybciej z makijażem, dlatego podkład, który świetnie wyglądał na Twoim przedwakacyjnym selfie, może zsunąć się z twarzy w porze lunchu.

-W lecie zwiększa się produkcja tłuszczu w Twojej skórze, co sprawia, że produkty mogą łatwo przesuwać się po twarzy, a nawet powodować wypryski.

-Latem jesteś także wrażliwa na składniki kosmetyków do makijażu lub po prostu nie współgrają one z Twoją skórą.

Jeśli nadal próbujesz zdecydować, czy chcesz nosić makijaż tego lata, spróbuj obejrzeć kilka tutoriali makijażowych, aby uzyskać wskazówki, które sprawią, że twój wygląd będzie trwał dłużej przez cały dzień. Jeśli nadal nie masz ochoty nakładać żadnego produktu, to też jest w porządku. Warto w takiej sytuacji wybrać różne koloryzujące kremy, które wyrównają Twój koloryt skóry, jednak nie będą przeciążać Twojej skóry w upalne dni. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://polishly.pl/ .