Jak wybrać odpowiedni materac do spania?

Jak wybrać odpowiedni materac do spania?

Materace mogą być zdradliwe przy zakupie. Istnieje wiele zmiennych, które decydują o tym, czy będziesz zadowolony z twojego, czy nie. Chcesz czegoś, co będzie dostosowywać się do Twojego ciała. Chcesz czegoś, co jest wygodne dla temperatury i wilgotności twojego pokoju, i chcesz czegoś, co podtrzyma twoją wagę i pozostanie twarde w czasie.

 

Pozycja podczas snu jest dużym czynnikiem wpływającym na to, jak bardzo będziesz zadowolony lub niezadowolony ze swojego materaca. Materace zaprojektowane dla osób śpiących na boku niekoniecznie są najlepsze dla osób śpiących na brzuchu i odwrotnie. Kluczowe jest również odpowiednie podparcie dla pleców i szyi. Jeśli dzielisz materac z kimś innym, jeszcze ważniejsze jest, by kupić coś, co będzie służyło wam obojgu. Jeśli jeden z partnerów jest cięższy od drugiego, może to spowodować problemy w przyszłości.

 

Podczas gdy materac nie musi być wykonany specjalnie dla wszystkich tych rzeczy, pomaga zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj materaca kupujesz, abyś mógł upewnić się, że pasuje do twoich potrzeb. Na przykład, jeśli śpisz na boku, wybierz twardszy materac, aby twoje biodra nie zapadały się zbytnio w łóżko (i nie drętwiały z braku krążenia). Jeśli śpisz na plecach, poszukaj bardziej miękkiego materaca. Sprawdź portal dobredomowe.pl.