Jak się przygotować do spływu kajakowego?

Jak się przygotować do spływu kajakowego?

Nawet jeśli mieszkasz w pobliżu wody, trudno jest naprawdę poczuć, jak działa kajak, dopóki nie zrobisz tego naprawdę. Jasne, możesz przeczytać o podstawach w książce, ale jest wiele innych rzeczy (dobrych i złych), które nie są opisane w związku z tym stylem sportowym. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do pierwszego razu na wodzie:

  1. Zrób więcej badań – nie tylko takie, które będą obejmowały oglądanie zdjęć kajaków w Internecie i czytanie artykułu w Wikipedii o kajakach. Obejrzyj na przykład film z ludźmi pływającymi w kajaku online. Dzięki temu będziesz wiedział, że kajaki mogą być bardzo różne od siebie, a to, jaki rodzaj jest najlepszy dla Ciebie, zależy od Twojego wzrostu i wagi.
  2. Najpierw poćwicz na płaskiej wodzie. Nie wskakuj od razu do czegoś, co ma fale! Nawet jeśli jesteś w porcie lub nad jeziorem, fale będą znacznie większe niż się spodziewasz. Spróbuj wiosłować w mniejszych kręgach z łodzią, aby przyzwyczaić się do wiosłowania na stojąco.
  3. Idź z kimś, kto wie, co robi. Będziesz potrzebował pomocy w rozpoczęciu, przynajmniej dopóki nie poczujesz się komfortowo z tym, jak wszystko działa. 

Pamiętaj, nie musisz być naturalnym sportowcem ani uprawiać kajakarstwa przez całe życie, aby cieszyć się popołudniem na wodzie. Więcej artykułów o rozrywce znajdziesz na stronie https://liveasily.pl/ .