Jak przestać podjadać?

Jak przestać podjadać?

Przekąski nie są czymś złym. Przekąski sprawiają, że życie jest ciekawsze, a szczęście bardziej trwałe. Ale kiedy przekąska zamienia się w dodatkowe 1000 kalorii wieczorem, wiesz, że nadszedł czas, aby coś z tym zrobić.

Podjadanie może być trudnym nawykiem do przełamania, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia, gdy się nudzisz, ale przy odrobinie determinacji i kreatywności, możliwe jest przekształcenie podjadania w rzecz z przeszłości.

Pierwszym krokiem jest zrozumienie, dlaczego w ogóle podjadasz. Czy jesteś głodny? To zjedz prawdziwy posiłek! Jeśli jesteś spragniony, sięgnij po szklankę wody lub herbaty. Czy jesteś znudzony? Jest szansa, że jest coś innego, co pomoże ci spędzić czas poza jedzeniem (podpowiedź: to się nazywa “telewizja” i “filmy”). 

Czy masz ochotę na pobłażanie? Czy twoim największym problemem jest to, że próbujesz oprzeć się pokusie? Jeśli tak, to najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest zmiana sposobu myślenia o przekąsce. Przestań nazywać to “przekąskami” i zacznij nazywać to “odpustem”. Zamiast zwracać się do jedzenia, jak tylko ten głód uderza lub jak tylko poczujesz się znudzony / zmęczony / etc., przekieruj siebie do czegoś, co jest rzeczywiście warte odpustu np. filiżanka kawy. Więcej pdobnych poradników znajdziesz na stronie https://bravenetic.pl/ .