Jak poprawić swój charakter pisma?

Jak poprawić swój charakter pisma?

Czy jesteś jedną z tych osób, które boją się pisać? Czy myśl o piórze na papierze jest koszmarem, który sprawia, że twoje włosy stają dęba? Czy boli Cię głowa na samą myśl o bólu palców od trzymania narzędzia do pisania?

Ale czekaj, proszę, nie poddawaj się. Jest jeszcze nadzieja. Wierzcie lub nie, ale pisanie ręczne może stać się czytelne, a nawet przyjemne! Wszystko ma związek z tym, jak trzymasz pióro lub ołówek. Oto kilka wskazówek, które pomogą poprawić jakość Twojego pisma:

-Staraj się trzymać rękę luźno. Nie chwytaj pióra zbyt mocno – powinieneś mieć trochę luzu pomiędzy piórem a palcami. Pomoże to zapobiec skurczom, a także zapobiegnie nieumyślnemu naciskaniu na kartkę, co może sprawić, że niektóre litery będą wyglądały nierówno.

-Podczas pisania siedź prosto. Garbienie się może prowadzić do bólu pleców i szyi, co nie jest przyjemne, gdy masz dużo papierów do napisania na zajęcia.

-Rób przerwy! Twoje pismo będzie bardziej czytelne, jeśli będziesz robił częste przerwy w pisaniu, niż gdybyś kontynuował pracę aż do momentu, gdy zacznie cię boleć nadgarstek lub poczujesz zmęczenie. Unikniesz również znudzenia pisaniem przez dłuższy czas, co mogłoby spowodować pośpiech lub utratę pracy.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/ .