Glebogryzarka – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Glebogryzarka – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Jeśli masz ogród i kiedykolwiek miał do czynienia ze szkodnikami, to wiesz, jak frustrujące mogą być. Istnieje wiele różnych szkodników, które wpływają na różne rośliny i każdy z nich musi być traktowany w inny sposób.

 

W niektórych przypadkach, najlepszym sposobem radzenia sobie ze szkodnikami jest unikanie ich całkowicie. W tym wpisie na blogu będziemy mówić o jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie szkodników – o przyczepach.

 

Gleby są rodzajem pestycydów, które chronią rośliny przed szkodnikami pochodzącymi z gleby. Tego rodzaju pestycydy zapewniają patogenom ochronę, gdy są jeszcze w ziemi, gdzie są wrażliwe. Ograniczają one również ilość szkód, jakie patogeny mogą wyrządzić, gdy zaatakują korzenie roślin. Nawozy są często stosowane jako alternatywa dla chemicznych pestycydów; są nietoksyczne, przyjazne dla środowiska i bardzo skuteczne.

 

Preparaty doglebowe występują w dwóch rodzajach: systemowe i kontaktowe. Glebogryzarki systemiczne działają poprzez wchłanianie ich do korzeni roślin, gdzie przemieszczają się przez układ naczyniowy rośliny i dostają się do liści. Po dostaniu się do liści produkty te zapobiegają rozwojowi grzybów na powierzchni rośliny – ta ochrona przed patogenami sprawia, że produkty do glebogryzarek są tak skuteczne w zwalczaniu szkodników przenoszonych przez glebę, takich jak mączniak rzekomy i rdza. Więcej na: totalnyremont.pl