Gdzie szukać najtańszego parkingu przy Okęciu?

Gdzie szukać najtańszego parkingu przy Okęciu?

Wiadomym jest, że przybywając po swoich bliskich na lotnisko i chcąc komfortowo odebrać ich z Hali Przylotów zastanawiamy się, który parking będzie najlepszy oraz najtańszy. Nie zawsze jednak niska cena wiąże się z komfortem dojazdu do lotniska. Przyjrzyjmy się jednak, jak wygląda sprawa parkingów na Okęciu.

Blisko i bezpłatnie

Jedyny jeszcze bezpłatny parking w odległości około 1 kilometra od płyty lotniska znajduje się przy drodze szybkiego ruchu. W Google Opinie ma on 4,2 gwiazdki, a komentarze w większości są przychylne. Chwalony jest za bliskość do Hali Przylotów oraz to, że zawsze można znaleźć tam miejsce, mimo niewielkiego obszaru.

Dalej i drożej

Niestety bezpłatne, a co za tym idzie, najtańsze parkingi na Okęciu, na tym się kończą. Parkingów wokół lotniska jest bez liku, jednak wszystkie są płatne. Kwoty zaczynają się od 10 zł wzwyż, a czytając opinie, nie na wszystkich honorowana jest płatność kartą. Parking 24-godzinny na ulicy Jamesa Gordona Benetta 12, który oddalony jest o 500 metrów od lotniska ma przystępna cenę, jednak nie wszystkie opinie są mu przychylne. W miarę tani parking znajduje się po drugiej strony trasy S79 na ulicy Postępu 4. Jest on podziemny i bardzo pojemny, jednak niedogodnością jest to, że do lotniska trzeba dotrzeć na własną rękę. Przy samej Hali Przylotów cena wydaje się być zaporowa – 35 zł za pierwszą godzinę, a każda rozpoczęta kolejne 15 zł. Internauci skarżą się, że w przypadku opóźnienia samolotu cena za parking może przekroczyć nawet 100 zł za jednorazowy wjazd.

Podsumowując – najbliższy, a zarazem najtańszy parking Okęcie znajduje się przy ulicy Jamesa Gordona Benetta 12, jest on całodobowy i przystępny cenowo.