Drukowanie w kolorze

Drukowanie w kolorze

A więc zdecydowałeś się wydrukować coś w kolorze! To świetnie – my też kochamy kolor. Ale zanim włożysz kolorowy wkład do drukarki i wyślesz swoje zadanie do kolejki, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Drukowanie w kolorze jest często droższe niż w przypadku druku czarno-białego, ale jeśli po prostu drukujesz w kolorze dla samej radości, nie pozwól, aby koszty Cię zniechęciły – po prostu zaplanuj odpowiedni budżet. Może się okazać, że najlepszą opcją jest zrobienie kilku rzeczy jednocześnie; wydrukowanie kilku ulubionych zdjęć w kolorze, a następnie zakończenie z czarno-białym dokumentem lub raportem. To zależy od sytuacji.

Jeśli chodzi o formaty plików, generalnie będziesz chciał trzymać się plików PDF lub PNG, kiedy tylko możesz, chociaż niektóre profesjonalne dokumenty (takie jak umowy prawne) mogą być wymagane w formacie Word. Niezależnie od tego, który format wybierzesz, zawsze sprawdzaj drobny druk: niektóre edytory tekstu używają zastrzeżonych formatów plików, które nie są kompatybilne ze wszystkimi drukarkami lub nie są dostępne do pobrania w formacie PDF.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie:

manux.pl