Czy warto nakładać makijaż na plażę?

 Czy warto nakładać makijaż na plażę?

Ostatnio widzę wiele porad zachęcających kobiety do zabrania ze sobą kosmetyków na wakacje. Istnieją artykuły i porady mówiące, że powinnaś zabrać swój makijaż na plażę, ponieważ “piasek jest zły dla twojej skóry” i chcesz wyglądać ładnie na zdjęciach, lub ponieważ “zawsze jest zabawnie zrobić improwizowaną sesję zdjęciową”. Chodzi o to, że pakujesz swoją torbę do makijażu ze wszystkimi tymi samymi produktami, których używałabyś w domu, ale tym razem z zamiarem nałożenia ich na siebie będąc w stroju kąpielowym.

Nie wiem jak Wy, ale ja nigdy nie przejmowałam się zbytnio tym, czy moja skóra wygląda ładnie na zdjęciach – wolę się bawić, niż stać i starać się, by moja skóra wyglądała idealnie. I nie jestem pewna, czy noszenie makijażu na plaży to koniecznie dobry pomysł bez względu na to, kim jesteś. Jest kilka powodów, dla których mogłabym zobaczyć, że jest to problematyczne:

Plażowy piasek jest szorstki na skórze i może powodować podrażnienia, które mogą prowadzić do wyprysków. Jeśli stosowanie makijażu oznacza konieczność poprawiania go przez cały dzień, możliwe jest, że na twojej twarzy znajdzie się więcej piasku niż gdybyś pominęła to poprawianie.