Czy warto kupować stół ze szklanym blatem?

Czy warto kupować stół ze szklanym blatem?

Zawsze byłam fanką blatów, które wyglądają jak szklane, ale zawsze, gdy rozważałam zakup takiego, zastanawiałam się, czy naprawdę warto dopłacać. Zanim dokonam zakupu, chcę mieć pewność, że to co dostaję jest naprawdę warte swojej ceny.

 

Współczesne stoły szklane mogą być nieco droższe niż przeciętny stół do kawy lub jadalni, ale jest kilka powodów, dla których warto splurge na jeden. Pierwszym i najbardziej oczywistym powodem jest chęć złożenia oświadczenia: szkło stanowi przyciągający wzrok element akcentujący, który może dodać coś innego do Twojej kolekcji mebli. Ponieważ jest ono przezroczyste, pozwala również na odbijanie się światła od jego powierzchni do otoczenia, co jest szczególnie mile widziane, jeśli masz ciemne meble w swoim domu. Szkło może być również skutecznym sposobem na utrzymanie wszystkich mebli wyglądających nowocześnie i świeżo, nawet jeśli masz starszą kanapę, którą kochasz i nie chcesz jeszcze wymieniać.

 

Oprócz potencjału dekoracyjnego, szkło może być łatwiejsze dla oczu, ponieważ nie zatrzymuje kurzu, tak jak drewniany blat stołu (a ponieważ większość drewna jest ciemniejsza niż szkło, powierzchnia drewniana może powodować odblaski w niektórych warunkach oświetleniowych). Jest to również świetna opcja dla tych, którzy mieszkają ze zwierzętami.