Czarne drzwi wejściowe?

Czarne drzwi wejściowe?

O co chodzi z czarnymi drzwiami frontowymi? Widziałem kilka w drodze do domu i widziałem je wcześniej, ale nigdy tak naprawdę nie myślałem o tym. Podczas gdy zwykle jesteśmy przyciągani do koloru, to było to trochę zaskoczenie.

 

Nudne, ciemne kolory, takie jak czarny i brązowy, kojarzą się z formalnością, tradycją i luksusem – znamienne jest to, że większość domów bractw ma brązową cegłę, a domy bractw białą lub żółtą. Ludzie, którzy chcą nadać swoim domom formalny charakter, wybierają ciemne kolory. Ponadto, może to być bardziej praktyczne: czysta czerń pochłania całe światło, które uderza w nią, utrzymując wnętrze domu znacznie chłodniejsze niż gdyby była pomalowana na biało lub inny kolor. Nie pokazuje również brudu tak łatwo.

 

Wiele osób (w tym ja) mówiło, że czarny nie jest odpowiednim kolorem dla naszych okolic – sprawia, że czujemy się jak w zamkniętej społeczności. To po prostu nie jest coś, co można zobaczyć bardzo często w dzielnicach Denver. Dlaczego więc niektórzy ludzie decydują się na pomalowanie swoich drzwi wejściowych na czarno?

 

To właśnie chciałam wiedzieć – mam wrażenie, że to dlatego, że chcą być stylowi i inni w dzielnicy, w której wszyscy mają tendencję do chodzenia w tych samych neutralnych kolorach.

Więcej na: domup.pl.