Co zyskujesz na wentylacji mechanicznej z rekuperacją?

Co zyskujesz na wentylacji mechanicznej z rekuperacją?

Oddychanie świeżym powietrzem to marzenie wielu ludzi w obszarach zagrożonych smogiem, ale też realna szansa na poprawę zdrowia wszystkich domowników. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją wprowadzona do domu to doskonała inwestycja wpisująca się w rozwiązania energooszczędnego, pasywnego budownictwa.

Na czym polega przewaga rekuperatorów?

Dzięki rekuperatorom właściwie nie martwisz się o właściwy przepływ powietrza w nieruchomości. Nie musisz nawet otwierać okien. Wielu inwestorów rezygnuje całkowicie ze stolarki regulowanej na rzecz maksymalnej szczelności, co przy okazji poprawia wartości termoizolacyjne całego obiektu, a tym samym generuje jeszcze większe oszczędności. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją wywołuje często zwrot ciepła do budynku, a jednocześnie eliminuje alergeny, dzięki wbudowanym filtrom połączonym, np. z cząsteczkami srebra. Nie musisz się też martwić różnicami temperatur, czy to zimą, czy latem. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją reguluje się samodzielnie, na zasadzie automatyzacji.

Doceniany przez użytkowników element inteligentnego budownictwa

Taki projekt wpisuje się też w standardy inteligentnego budownictwa. Jeżeli inwestujesz w dom nie chcesz też wielkich problemów technicznych z instalacjami, a rekuperacja to technologia mało awaryjna, prosta w eksploatacji, stosunkowo tania po podsumowaniu ogromu zalet. W Polsce największa zaleta rekuperatorów to stała ochrona przed smogiem. Na niektórych obszarach to właściwie sprawa obowiązkowa gwarantująca normalne funkcjonowanie i zachowanie zdrowia u wszystkich domowników. Czy teraz zainwestujesz w dobry rekuperator?