Co zrobić żeby szyby w samochodzie nie parowały?

Co zrobić żeby szyby w samochodzie nie parowały?

To wspaniałe, że mamy samochody, prawda? Dzięki nim możemy podróżować z naszymi rodzinami i przyjaciółmi. Ale czasami nurtuje nas problem, aby nasze szyby samochodowe nie parowały. Tak naprawdę istnieje wiele czynników, które wpływają na parowanie szyb samochodowych, takich jak temperatura pogody, nasłonecznienie, czy też stopień wody na drogach. Więc jeśli chcesz zachować swoje szyby samochodowe przed parowaniem, możesz spróbować kilku metod, aby zwiększyć jego żywotność.

W lecie, gdy na zewnątrz jest gorąco i słonecznie, powinieneś trzymać okna zamknięte przez cały czas. Słońce może być bardzo silne i spowoduje, że woda na drogach będzie parować, a następnie zostanie wchłonięta przez okno twojego samochodu. Jest to bardzo częsta przyczyna parowania szyb w lecie. Rozwiązanie jest proste: trzymaj okna zamknięte, gdy jesteś zaparkowany na słońcu; nie jeździj z otwartymi oknami, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jeśli musisz je otworzyć ze względu na warunki drogowe, upewnij się, że są uchylone tylko na chwilę, aby dłużej utrzymać chłód.

Gdy pada deszcz w ciepły dzień, a Ty nie masz czasu osuszyć wnętrza samochodu przed pozostawieniem go bez nadzoru na dłuższy czas, woda może gromadzić się na wewnętrznej stronie przedniej lub bocznych szyb. Więcej na beautyride.pl