Co zrobić gdy laptop się przegrzewa?

Co zrobić gdy laptop się przegrzewa?

Gdy laptop zaczyna się przegrzewać, ważne jest, aby natychmiast przestać go używać. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest ustawienie go na płaskiej powierzchni i niech jego wentylatory działają, aby go schłodzić – nigdy nie umieszczaj żadnego rodzaju tkaniny lub ręcznika na górze laptopa, ponieważ wilgoć z jego kondensacji może uszkodzić wewnętrzne elementy urządzenia.

 

W poważniejszych sytuacjach może być konieczne odprowadzenie nadmiaru ciepła z laptopa. Możesz to zrobić za pomocą zwykłego powietrza; wystarczy dmuchnąć w przestrzeń między zawiasem a podstawą laptopa. Upewnij się, że nie wciskasz się zbyt głęboko, gdy próbujesz oczyścić ciepło – po prostu upewnij się, że jest dużo miejsca na chłodne powietrze, aby wejść i gorące powietrze, aby wyjść. Jeśli nigdzie się to nie udaje, rozważ użycie podkładki chłodzącej lub wentylatora – obecna metoda nie działa!

 

Jeśli rzeczy naprawdę nagrzewają się wewnątrz komputera i jesteś w sytuacji awaryjnej (np. jeśli wylałeś wodę na klawiaturę), zawsze powinieneś wyłączyć komputer tak szybko, jak to możliwe. Ostatnią rzeczą, którą chcesz jest dla komputera, aby usmażyć własną płytę główną! Aby dowiedzieć się więcej wejdź na: thinknews.pl.