Event
Pozycjonowanie i optymalizacja stron www
kontakt
newsletter

Pozycjonowanie optymalizacja

Pozycjonowanie stron www to wiele działań i czynności pod jednym szyldem. Nie jest to wiedza tajemna, jednak wymaga wiele cierpiliwości i rozwagi w działaniach.

Wybór domeny - nie jest konieczne zawarcie słów kluczowych w nazwie - ale na pewno nie zaszkodzi.

Budowa strony internetowej - wybór mechanizmu.

Stronę możemy zbudować statycznie w "czystym" html-u, jednak gdy zaczniemy ją aktualizować, rozbudowywać mogą z czasem pojawić się problemy z ogranięciem całości - za duża luczba artykułów, grafik, linków wewnętrznych.

Dlatego jeśli chcemy by nasza strona odniosła sukces jesteśmy "skazani" na cms - system zarządzania treścią (content menagment system). Ominie nas wtedy optymalizacja kodu strony - będziemy mogli skupić się na innych działaniech np. uzupełnianiu i przejrzystej aranżacji treści strony.

Każda podstrona musi być odpowiednio nasycona słowami kluczowymi. Powinna mieć własne metatagi - tytuł (title) opis (description), słowa kluczowe (keywords). Grafiki na stronie powinny być starannie opisane (title, description).

Jak pozycjonować stronę? - optymalizacja

Przede wszystkim trzeba zadbać o swoją stronę:

Kod strony musi być przejrzysty (semantyczny).Treść strony musi być odpowiednio nasycona słowami kluczowymi - nie więcej niż 5 -7 na artykuł.Struktura serwisu powinna być zbudowana w logiczny i przyjazny dla użytkowników sposób.Należy zadbać o jak najszybsze wczytywanie się strony (odpowiedni rozkład proporcji grafika tekst, grafika zoptymalizowana).Należy zadbać o usunięcie błędów z kodu HTML.Trzeba pamiętać o tym by strona była zgodna z różnymi przeglądarkami (Firefox, Chrome, Safari, Opera).Nie wolno zaniedbywać osób niedowidzących czy też niewidomych -
strona powinna być czytana przez czytniki ekranów.

Gdy spełnimy te warunki możemy przystąpić do kolejnego etapu - zbierania odnośników - linków do naszej strony internetowej.

Jak pozycjonować stronę? - linki

Pozycjonując stronę musimy zdobywać linki, które będą do niej kierowały.

  • Linki można zdobyć w ogólnodostępnych katalogach. Istnieją katalogi darmowe i płatne.
  • Możemy również skierować swoje kroki do precli- serwisy, które pozwalają publikować artykuły z linkiem w treści.
  • Kolejnym krokiem może być wykupienie dostępu do zamkniętego zaplecza.
  • Następnie można kupować linki na stronach z wysokim PR. Uwaga na serwisy z fałszywym PR oraz na serwisy, które mają zbyt dużą ilość linków zewnętrznych.
  • Jeżeli pozycjonujemy trudne słowa kluczowe to na pewno zostaniemy zmuszeni zbudować swoje własne tematyczne zaplecze, które będzie linkowało Naszą główną wiyrynę.
  • Kolejnym źródłem zdobywania linków są serwisy społecznościowe oraz fora internetowe, na których możesz się wypowiadać.
  • Linki dostarczają również SWL, czyli systemy wymiany linków rotacyjnych bądź stałych. Do linkowania domeny głównej używamy tylko stałych. (rotacyjnych to tylko do linkowania zaplecza)


Proces budowania sieci linków jest długotrwały, jednak mocne linki zapewnią Nam pewną i wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Aktualizacja strony internetowej.

Cżęsto wracajmy do swojej stony internetowej, starajmy się przeglądać ją tak, jak zrobiłby to użytkownik strony. Pracujmy nad nią budując nowe treści i poprawiając zauważone błędy, poprawiajmy logikę. Wprowadzajmy aktualności, nowe treści. Aktualizacja strony jest bardzo ważna - wyszukiwarki internetowe lubią świeże i nowe treści. Wiedzą, że strona internetowa żyje i rozwija się. Pracujmy nad stroną tak (układajmy treści) żeby odwiedzający zostawał na niej jak najdłużej.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami w zakresie pozycjonowania stron www napisz box@solidside.pl

Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego na stronie.

 

 

System 3w-CMS - możliwości

Poznaj wszystkie funkcje systemu 3w-CMS.
Skonfiguruj swoją wersję. Cena ustalana indywidualnie.

Podstawowe pakiety systemu

Porównaj pakiety systemu 3w-CMS.
Pakiet Firma i Pakiet Start.

Domeny i języki w systemie

Obsługa wielu domen, subdomen i języków
- oszczędnośc czasu i miejsca na serwerze.
© 2012 3w cms | kontakt | formularz kontaktowy | strona główna | mapa strony |

engine solidside | system zarządzania treścią 3w-cms
rss atom kanał informacyjny