Event
kontakt
newsletter

Program do mailingu - jaki wybrać


Programów do mailingu jest wiele problem w tym jaki wybrać.

Jakich funkcji potrzebujemy żeby przeprowadzić sprawny, skuteczny i dobrze ukierunkowany mailing?

Generalnie istnieją dwa rodzaje mailingu:

masowe wysłanie maili do klientów z bazy masowe wysłanie maili by pozyskać klientów (zapytanie ofertowe)

Zarówno w pierwszm jak i drugim przypadku przy większej ilości adresów mailowych (np. przy bazie kilku lub kilkudziesięciu tysięcy, a często bazy są liczone nawet w milionach rekordów), zaczyna się problem z organizacją wysyłki. Tu z pomocą przychodzą nam grupy mailingowe.

Jak się jednak okazuje w praktyce i one nie są Nam w stanie zagwarantować, że nasz mailing dotrze tam gdzie trzeba, a nawet czasami może zostać wysłany także tam, gdzie nie powinnien!

Załóżmy hipotetyczną sytuację, chcemy wysłać mailing do pewnej grupy naszych klientów. Jednak z jakichś powodów, nie chcemy by dotarł on np. do 5 konkretnych osób lub firm :).
Jak to zrobić? W programach do mailingu, które obsługują grupy moglibyśmy np. stworzyć inną gupę i tam przełożyć te maile. Jednak nie jest to dobre wyjście, bo po kilku mailingach grupa rozbije się nam na kilka mniejszych grup, a te w krańcowej sytuacji na pojedyńcze maile :) i cała nasz para z tak pracowitym tworzeniem grup w gwizdek.

Inna sytuacja troszkę bardziej skomplikowana. Też z życia. Chcemy wysłać mailing bardziej sprecyzowany i okazuje się, że adresy mailowe na które chcemy go wysłać znajdują się w kilku grupach, jednak nie są to całe grupy, tylko wybrane maile z nich. I tu mamy sytuację z kilkoma wyjściami: 1. pracowicie przegrupowujemy nasze maile, 2. jeśli jest ich niezbyt dużo i mamy telefon bez limitów - dzwonimy do naszych klientów :), 3. wysyłamy umyślnego, 4. walimy w tama-tam, 5. wysyłamy pocztą.

Te dwa proste przykłady pokazują Nam na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze programu do masowego wysyłania maili. Ponieważ po utworzeniu bazy w jednym programie, nie będzie nam się już chciało przechodzić na inny - i będziemy męczyć się lub udawać, że nie ma problemu przez kilka najbliższych lat.


Jak w takim razie wybrnąć z tych jak by się wydawało trudnych sytuacji?

Zmienić podejście :)

Tworząc nasz program do mailingu 3w mailing system tak właśnie zrobiliśmy. Nie ma tu tradycyjnych grup, czy tradycyjnych tematów. Nasze maile możemy ocechować w dowolny sposób. Przyjmując, że cecha to grupa - jeden mail może należeć do wielu grup, może być w wielu tematach. Dodatkowo dołączyliśmy system flag i notatek do maili. Oprócz tego program został wyposażony w tradycyjne filtry do danych teleadresowych, takich jak kod, telefon, miasto, województwo, branża itd. Filtry działają w obie strony, czyli gdy po przefiltrowaniu stworzyliśmy już grupę do danego mailingu możemy z niej odfiltrować jeszcze te rekordy, których z jakichś przyczyn nie chcemy w tym mailingu ująć. Dzięki tak rozbudowanemu programowi do mailingu zyskujemy pewność, że nasze maile nie tylko "pójdą" tam gdzie chcemy, ale co może okazać się kluczowe nie "pójdą" też tam gdzie nie chcemy :).
Jesteśmy w stanie określić bardzo dokładnie TARGET, nie ma tu miejsca na przypadkowość. Program pomoże Nam też w obsłudze powysyłkowej - np.: handlowej. Służy do tego rozbudowany system flag i notatek do maili oraz maili w wysyłkach.

Jeśli jesteś zainteresowany naszym programem napisz box@solidside.pl

Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego na stronie.

 

System 3w-CMS - możliwości

Poznaj wszystkie funkcje systemu 3w-CMS.
Skonfiguruj swoją wersję. Cena ustalana indywidualnie.

Podstawowe pakiety systemu

Porównaj pakiety systemu 3w-CMS.
Pakiet Firma i Pakiet Start.

Domeny i języki w systemie

Obsługa wielu domen, subdomen i języków
- oszczędnośc czasu i miejsca na serwerze.
© 2012 3w cms | kontakt | formularz kontaktowy | strona główna | mapa strony |

engine solidside | system zarządzania treścią 3w-cms
rss atom kanał informacyjny